FİMAR PETROL


Binek Araç Motor Yağları

Shell Helix Ultra Racing 10W-60


Shell Helix Ultra Racing 10W-60, yarış standartlarında ve performans sürüşlerinde motorunuzda maksimum koruma ve mükemmel temizleme sağlayan tam sentetik motor yağıdır. Shell teknolojisi ve Formula 1 deneyimi sayesinde Helix Ultra Racing 10W-60 en zorlu sürüş şartlarında test edilmiş ve performansı kanıtlanmıştır.

Shell Helix Ultra 0W-40


Shell Helix Ultra 0W-40, mükemmel, özel temizleme özelliği sayesinde kirleri ve depozitleri uzaklaştırarak, motorunuzda en üst düzeyde koruma sağlayan, tam sentetik bir motor yağıdır. Shell Helix Ultra, aracınızın motorunu uzun süre aşınmadan koruyacak oksidasyon kararlılığı sağlarken, motor sesini azaltıp, olumsuz etkilere karşı motorunuzu korur.

Shell Helix Ultra 5W-40


Shell Helix Ultra 5W-40, kullanıcılarına yüksek performanslı sürüş sağlayan eşsiz bir formülasyona sahip tam sentetik motor yağıdır. Shell’in Formula 1 yarışlarındaki deneyimleri ile geliştirilmiş, en zorlu sürüş şartlarında test edilmiş ve performansı onaylanmıştır. Bu sebeplerden ötürü en iyiyi isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Shell Helix Ultra, Ferrari tarafından onay verilen tek motor yağıdır.

Shell Helix Diesel Ultra 5W-40


Shell Helix Diesel Ultra 5W-40, binek araçların dizel motorları için geliştirilmiş, yüksek performanslı, tam sentetik dizel motor yağıdır. Shell teknolojisi ve deneyiminin bir eseri olan Helix Diesel Ultra, en zorlu şartlarda test edilmiş ve performansını kanıtlamıştır. Bu sebeple en iyiyi hedeşeyen dizel araç kullanıcılarının tek tercihidir.

Shell Helix Ultra AB 5W-30


Shell Helix Ultra AB 5W-30, önde gelen otomobil üreticileri ile yapılan ortak çalışmalar sonucu geliştirilmiş, üstün motor koruması ve mükemmel temizleme sağlayan, tam sentetik motor yağıdır. Avrupa ve Amerikan yağ endüstrisinin en son gereksinimlerini karşılamakta olup, BMW ve Mercedes tarafından talep edilen en zorlu spesifikasyonlara karşı onaylıdır. Servis periyodlarının uzadığı teknoloji motorlarda çok uzun yağ değişim periyodu sağlar.

Shell Helix Ultra AG 5W-30


Shell Helix Ultra AG 5W-30, performansı artıran, üstün motor koruması ve mükemmel temizleme sağlayan, tam sentetik motor yağıdır. Shell Helix Ultra AG 5W-30, son teknoloji motorların korunması için özel olarak geliştirilmiştir. Uzun yağ değişim periyodları için General Motors gibi önde gelen otomobil üreticileri tarafından onaylanmıştır.

Shell Helix Ultra X 0W-30


Shell Helix Ultra X 0W-30, benzinli ve dizel araçlarda kullanımı tavsiye edilen, tam sentetik motor yağıdır. Özellikle yeni 503.00, 506.00, 506.01 Volkswagen spesifikasyonlarının gereksinimini fazlası ile karşılamaktadır.

Shell Helix Ultra VX 5W-30


Shell Helix Ultra VX 5W-30, hem benzinli hem dizel araçlar için tam sentetik motor yağıdır. Özellikle yeni VW spesifikasyonları 504.00 ve 507.00’yi karşılamak üzere üretilmiştir.

Shell Helix F 5W-30


Shell Helix F 5W-30, Avrupa ve Amerikan otomotiv endüstrisinin yakıt ekonomisi gereksinimlerini karşılayacak şekilde geliştirilmiş yüksek performanslı bir üründür.

Shell Helix Plus 10W-40


Shell Helix Plus 10W-40, her türlü sürüş şartında üstün koruma ve mükemmel temizleme sağlayan, sentetik teknolojili bir benzinli motor yağıdır. Shell’in yüksek teknolojisi ve deneyimi ile ortaya çıkan özel bir formülasyonu vardır. Her türlü sürüş şartında denenmiş, test edilmiş ve performansı onaylanmıştır. Aracınız ne olursa olsun ve ne kadar zor şartlarda kullanılırsa kullanılsın Helix Plus herhangi bir diğer standart motor yağına göre çok daha üstün bir koruma ve mükemmel temizleme sağlar.

Shell Helix Diesel Plus 10W-40


Shell Helix Diesel Plus, her türlü sürüş şartında üstün koruma ve mükemmel temizleme sağlayan, sentetik teknolojili bir dizel motor yağıdır. Shell’in yüksek teknolojisi ve deneyimi ile ortaya çıkan özel bir formülasyona sahiptir. Her türlü sürüş şartında denenmiş, test edilmiş ve performansı onaylanmıştır. Dizel aracınız ne olursa olsun ve ne kadar zor şartlarda kullanılırsa kullanılsın Helix Diesel Plus herhangi bir standart motor yağına göre çok daha üstün bir koruma ve mükemmel temizleme sağlar.

Shell Helix Diesel Plus VA 5W-40


Shell Helix Diesel Plus VA 5W-40, özellikle VW tarafından geliştirilen, pompadizel enjektörlü motorlarda kullanılmak üzere formüle edilmiş, sentetik teknolojili bir motor yağıdır.

Shell Helix Plus S 5W-40


Shell Helix Plus S 5W-40, Daimler Chrysler’in binek araçlar için geçerli olan MB 229.3 ve GM/Opel’in dizel motorlarda uzun yağ değişim aralığı için talep ettiği GM-LL-B-025 spesifikasyonlarını karşılayan sentetik teknolojili motor yağıdır.

Shell Helix Super 15W-50 & 15W-40


Shell Helix Super, aracınızda güvenilir koruma ve mükemmel temizleme sağlayan mineral esaslı motor yağıdır. Helix Super, yüksek viskozite indeksli mineral bazyağlar ve özel olarak seçilmiş katıklardan oluşur. Bu sebeple her türlü zorlu şartta güvenilir koruma ve mükemmel temizleme sağlar.

Shell Helix Diesel Super 15W-40


Shell Helix Diesel Super, dizel araç motorlarındada güvenilir bir koruma ve mükemmel temizleme sağlayan mineral esaslı bir motor yağıdır. Helix Diesel Super, yüksek viskozite indeksli mineral bazyağlar ve özel olarak seçilmiş katıklardan oluşur. Bu sebeple dizel aracınızı ne olursa olsun ve ne kadar zor şartlarda kullanılırsa kullanılsın güvenilir bir koruma ve mükemmel temizleme sağlar.

Shell Helix 20W-50


Shell Helix 20W-50, yüksek viskozite indeksli mineral bazyağlar ve özel seçilmiş katıklardan oluşan kaliteli bir motor yağıdır. Özellikle zor şartlar altında çalışan, sık sık dur kalk yaşayan binek araçlar için uygundur. Dört mevsim zor koşullar altında hizmet veren araç motorlarını temiz tutar ve motordan en yüksek performansın alınmasını sağlar.

Shell LPG Super Plus 20W - 50


Shell LPG Super Plus 20W-50, yüksek viskozite indeksli mineral bazyağlar ve özel seçilmiş katıklardan oluşan kaliteli bir motor yağıdır. Özellikle zor koşullar altında çalışan, LPG’li araçlar için geliştirilmiştir.

Shell X100 30 & 40


Shell X 100, benzinli ve dizel motorlarda temel seviyede koruma için geliştirilmiş bir üründür.